PZP porovnanie môže ušetriť značné peniaze

PZP porovnanie môže ušetriť značné peniaze

Porovnanie PZP je najlepším spôsobom, ako ušetriť a zároveň získať poistnú ochranu presne na mieru. Kým v minulosti bolo nutné osobne navštíviť poisťovne, dnes už všetko vybavíte online. To znamená významnú časovú úsporu a zároveň zrýchlenie celej operácie. Výsledkom sú výhodná cena a povinné zmluvné poistenie dojednané z domu.

PZP porovnanie cez internet z pohodlia domova

Pre porovnanie povinného zmluvného poistenia môžete zvoliť dva spôsoby. Prvým je zistiť aktuálne podmienky a parametre PZP v jednotlivých poisťovniach.

Druhým spôsobom je využiť online nástroje a porovnávače, ktoré to spravia za vás. V oboch prípadoch je výhodou, že nemusíte nikam chodiť osobne, všetko vyriešite z domu. Stačí vám k tomu notebook, počítač, tablet alebo aj smartfón. Výhodou online PZP porovnania je aj komplexnosť, na jednom mieste získate všetky podmienky naraz.

Ak ide o benefity využitia porovnania cez internet, tie sú:

  • finančná výhodnosť, takýmto spôsobom nájdete najlepšiu možnú cenu, ale využiť aj všetky bonusy, zľavy a akcie v rámci poistenia na 100 %
  • jednoduchosť,  stačí len do online porovnávača vložiť údaje o poistníkovi a vozidle a potom už len počkať na výpočet poistenia a jeho porovnanie
  • komplexnosť a detailnosť, vďaka porovnaniu sa dozviete o všetkých balíčkoch PZP na trhu, vrátane rôznych pripoistení alebo asistenčných služieb
  • rýchlosť a pohodlie, nemusíte nikam osobne chodiť a do pár minút máte porovnanie PZP hotové, navyše, môžete si ho aj uzavrieť a to cez internet

Nielen porovnanie, ale aj uzatvorenie PZP online

Práve spomínané uzatvorenie PZP online je z pohľadu pohodlia a jednoduchosti najväčšia výhoda. Dojednať si povinné zmluvné poistenie môžete priamo na webstránke poisťovne, ale pripravíte sa tým o benefity z porovnania. Preto to treba spojiť.

Podľa toho, či vám porovnávač PZP umožní uzatvoriť poistenie, by ste si mali vyberať aj porovnávacie nástroje. Hľadajte preto také, kde môžete  požiadať o uzatvorenie a ideálne, ak nie je potrebné kvôli tomu nikam chodiť. Z právneho hľadiska platí aj dojednanie PZP cez internet, technicky to v dnešnej dobe tiež už nie je žiadny problém.

Poistnú zmluvu, poistné podmienky, asistenčnú kartičku aj zelenú kartu vám poisťovňa automaticky pošle na mail. Zelenú kartu v papierovej podobe zvykne potom poslať aj na poštovú adresu. To všetko do pár dní od uzatvorenia zákonnej poistky.

Tá môže platiť okamžite a momentom uzatvorenia PZP, ale aj od ľubovoľného dátumu v budúcnosti. Nič vám teda nebráni využiť porovnanie PZP naplno.

Parametre, kritéria a vlastnosti, ktoré treba porovnať

Pri porovnaní PZP cez internetové porovnávače je dôležité všímať si detailne niektoré konkrétne parametre. Tie majú totiž na poistenie, či už cenu alebo šírku krytia, veľký vplyv. Nepozerajte preto iba na výslednú cenu, ale choďte viac do detailov.

Čo si všímať pri porovnaní poistiek najviac? Najmä toto:

Výkon motora alebo objem valcov: Poisťovne využívajú pre základný výpočet PZP výkonnosť daného vozidla. Čím je vozidlo výkonnejšie, tým väčšie riziko mu priradia a tým je aj vyššia cena za PZP. Niektoré používajú výkon motora v kW, iné zas objem valcov motora v cm3. Na porovnanie oboch výpočtov je ideálne porovnanie.

Bezškodový priebeh: Vplyv na konečnú cenu a výhodnosť poistenia má bezškodový priebeh. V praxi ide o obdobie, kedy ste ako poistník nemali škodovú udalosť alebo dopravnú nehodu. (Prečítajte si článok aké máte možnosti pri nehode, kde vás poškodí auto bez uzavretej a platnej PZP TU) Každá poisťovňa využíva iné odstupňovanie zľavy za tento priebeh, to isté aj v prípade malusu za škodový priebeh. Online porovnávač vám to prehľadne ukáže.

Bezškodový priebeh

Zľavy a akcie: Okrem bonusu za bezškodový priebeh ponúkajú poisťovne aj rôzne akcie alebo zľavy. Môže to byť podľa veku, okresu bydliska poistníka, využívania iných poistení majetkového alebo životného typu alebo aj na základe využívania bankových služieb. Bežnou súčasťou ponuky sú aj akcie pre konkrétne značky či skupiny poistníkov.

Šírka pripoistenia: Trendom posledných rokov je ponúkať v rámci PZP nielen pokrytie škôd, ktoré spôsobíte vy, ale aj tých, ktoré sa stanú vám. Za týmto účelom ponúkajú poisťovne rôzne pripoistenia a práve tie vám pomôže online PZP porovnanie vybrať a vzájomne porovnať. Každá poisťovňa má inú šírku takéhoto pripoistenia.

Asistenčné služby: Na prvý pohľad sú všetky poisťovne čo do rozsahu asistencie zhodné, ale práve porovnanie vám môže ukázať, že nie. Zamerajte sa jednak na rozsah asistencie doma aj v zahraničí, zároveň sledujte limity pre jednotlivé služby. Ak cestujete častejšie a aj do zahraničia, oplatí sa priplatiť si v poistení za rozšírenú asistenciu k PZP.

Ako a kde nájsť najlepšie a komplexné PZP porovnanie

Na internete je viacero portálov venujúcich sa porovnaniu povinného zmluvného poistenia. Nie všetky sú ale rovnako kvalitné, práve naopak, niektoré môžu viac uškodiť, ako pomôcť. Tým nemyslíme iba vyššiu cenu, ale hlavne nekvalitné poistné krytie.

Zamerať sa treba na tieto znaky kvalitného porovnania:

  • online porovnávač je známej značky alebo na webovej stránke, ktorá sa venuje poisteniu komplexne a na odbornej úrovni, ideálne dlhodobo
  • porovnanie na mieru aj zadaním ŠPZ vozidla, nielen podľa parametrov vkladaných manuálne, čo je pohodlnejšie a jednoduchšie
  • porovnanie je čo najširšie, sú v ňom zaradené všetky poisťovne a všetky poistné balíčky alebo produkty PZP, o každom je čo najviac informácií
  • porovnávač je detailný z pohľadu informácií o každom jednom poistení, či už ide o možnosti pripoistenia, asistenčné služby a poistné limity

Veľmi dôležité je, aby vám online porovnávač vypočítal cenu poistenia na mieru a so zohľadnením všetkých zliav a akcií. Jedine tak môžete nájsť naozaj najlepšie a najvýhodnejšie PZP na trhu. Skutočne kvalitný porovnávač vám potom umožní o poistenie aj požiadať. Bez dodatočných provízií, poplatkov alebo navýšenia pôvodnej ceny.

Ak ide o dojednanie PZP, práve overené a známejšie online porovnávače sú zárukou najvýhodnejšej ceny aj bezproblémového procesu. V opačnom prípade to môže trvať príliš dlho, uzatvorenie bude komplikované a zaplatíte províziu navyše, pozrieť si to môžete aj na tomto webe.