Sedlice boli miestom netradičného podujatia - nohejbalovej 24-hodinovky. Viac o podujatí v príspevku Štefana Rimáka ...

Nohejbalová 24-hodinovka Sedlice 2018

Všetko sa to udialo v závere augusta v areály ZŠ s MŠ Sedlice. Akcia trvala presne 24 hodín a osem minút. Súťažilo medzi sebou 37 družstiev a 146 hráčov. Odohrali spolu 96 zápasov v ktorých sme zaznamenali 226 setov s celkovým počtom dosiahnutých bodov 3835. Na zaujímavom podujatí sa však tentoraz netočilo všetko okolo lopty, organizátori sa postarali aj o niekoľko sprievodných akcií. Najviac pozornosti pochopiteľne pútala Nohejlabovú vareška. ktrorú riadil známy gurmán Štefan Rafajlovič. Do súťaže vo varení čohokoľvek, čo sa dá pripraviť v kotlíku, sa zapojilo osem družstiev. Okrem trojice najvyššie ocenených – víťazného družstva zo Žipova, Sušienkárov zo Suchej doliny a Sedlickych ženušiek, aj ďalší súťažiaci – zo Sedlíc, z Malého Šariša, Klenova či Miklušoviec.

Z predaja týchto dobrôt vybrali organizátori spolu 464 eur, ktoré venovali na charitu.

Hlavný program, ktorý sledovalo zhruba 600 divákov moderoval s veľkým šarmom Štefan Skrúcaný.

V stredu 29.8. sa uskutočnil XXIII. ročník tradičného turnaja pod názvom "Memoriál". Súťažilo 9 dvojíc a 13 jednotlivcov z Revúcej, Humenného, Veľkých Kapušian, Belej n/Cir. a Zalužíc. Konečné poradie - dvojice: 1. Revúca (M. Černota, D. Szilagyi), 2. Belá n/Cir. (Š. Dunaj, P. Šimon), 3. Zalužice B (P. Kočiš, S. Novák), 4. Zalužice A (P. Uličný, L. Apiar). Jednotlivci: 1. Peter Uličný (Zalužice), 2. Igor Zubák (Revúca), 3. Štefan Dunaj (Belá n/Cir.), 4. Milan Černota (Revúca).

Už XXIII. ročník tradičného nohejbalového turnaja bude poriadať NK Zalužice. Uskutoční sa 29. augusta (streda). Propozície podujatia, ktoré sa bude hrať v dvojiciach a v singloch ...

Turnaje / Domáce

Letný turnaj v Belej nad Cirochou (4. ročník, prvý krát dvojice) pozná svojich víťazov! V dvoch základných skupinách si zmeralo sily 8 družstiev z Belej (4), Humenného (2) a Zalužíc (2). Najmladšou dvojicou bola Zalužicko-Beľanská dvojica žiakov - Tatar, Dzurovej. Do 1/4 finále postupovali všetky družstvá. Od semifinále už veru bolo na čo pozerať. Všetky zápasy potrebovali na rozuzlenie 3 sety, boli vyrovnané a rozhodovali maličkosti. V súboji o 3. miesto mali viac šťastia hráči Zalužíc (Uličný, Apiar), ktorí odsunuli na nepopulárne 4. miesto hráčov "B" tímu Humenného (Daňo, Melničák). Vo finále, v ktorom boli hráči Belej (Šimon, Dunaj) jediný bod od víťazstva, sa nakoniec tešila skúsenejšia dvojica z Humenného (Gabák, Dzurovej).

Túto sobotu sa odohral už 11. ročník humenského turnaja v nohejbale trojíc a prvý krát aj dvojíc. Hralo sa na antukových ihriskách za pomerne chladného a veterného počasia, takže to všetci hráči mali trošku zložitejšie.
Aj napriek tomu boli niektoré zápasy veľmi kvalitné a vyrovnané a to najmä zápasy medzi Košičanmi, Zalužičanmi a domácimi Humenčanmi, čomu zodpovedalo aj záverečné umiestnenie.
V trojiciach sa hralo v dvoch štvorčlenných skupinách, z ktorých prví dvaja postupovali do semifinále. Vo vyrovnanom finále po setoch 11:10 a 11:9 si víťazstvo zabezpečili hráči KAC Košice nad ŠK Laborec Humenné A. V zápase o 3.miesto si poradili hráči NK Zalužice nad hráčmi ŠK Laborec Humenné B.
Dvojice sa hrali systémom play-off, keď sa do finále dostali znovu hráči KAC Košice a ŠK Laborec Humenné A, kde Humenčania vrátili Košičanom prehru z trojíc a vyhrali po setoch 11:8, 11:8. Tretie skončilo znovu družstvo NK Zalužice, ktorý si v zápase o 3.miesto poradili s NK Belá n/C.