V športovej hale v Snine sa 5.10. uskutočnilo finále Slovenskej nohejbalovej ligy mužov. Táto súťaž sa hrala systémom dvoch základných skupín a to stred a východ. V oboch skupinách štartovalo po 5 mužstiev. Konečné poradie - SNL stred: 1. Revúca, 2. Dobrá Niva, 3. Sliač, 4. Tornaľa, 5. Ružomberok, SNL východ: 1. KAC Košice, 2. Belá nad Cirochou, 3. Trebišov, 4. Zalužice, 5. Humenné. Záverečného podujatia sa zúčastnili 4 mužstvá, ktoré sa prebojovali cez štvrťfinále a semifinále až k stretnutiam o tretie a prvé miesto. V prvom stretnutí zvíťazila NK Belá n/Cir. nad ÚTM Trebišov v pomere 4:2 (pričom hostia viedli 1:2) a obsadila konečné tretie miesto. V druhom stretnutí zvíťazil KAC Košice nad NK Revúca v pomere 4:0 a obsadili prvé miesto.

Konečné poradie SNL mužov pre rok 2019:

1. NO KAC Košice
  2. NK Revúca
  3. NK Belá nad Cirochou
  4. ÚTM Trebišov

Úradná správa z FINAL FOUR

pdf.png191008_US_finale_SNL_muzi.pdf

Ing. Štefan Dunaj

Na základe výsledkov základnej časti žiackej súťaže sa v Revúcej uskutočnil záverečný turnaj , ktorého sa zúčastnili družstvá ÚTM Trebišov, NK Zalužice a domáci NK Revúca.

Výsledky finálového turnaja:

Družstvo

Pomer zápasov

Pomer setov

NK Revúca

ÚTM Trebišov

NK Zalužice

ÚTM Trebišov

NK Revúca

NK Zalužice

pdf.pngUradna sprava I.SNL semifinle 2019 - muzi.pdf

pdf.pngVýsledky stretnutí SNL žiakov 2019 po základnej časti.pdf

Prvý semifinálový zápas medzi Revúcou a Belou mohol dopadnúť inak, ak by Beľania v úvodných dvoch stretnutiach využili svoje šance. V prvom zápase trojíc mali dvakrát na nohe mečbal, ale zlyhala medzihra a chýbalo aj trochu športového šťastia. Rovnako tesne prehrali aj zápas prvých dvojíc, počas ktorého sa navyše L. Gabák zranil a nebol schopný pokračovať v hre. Druhú dvojicu a singel si už Revúčania bez väčších problémov ustrážili a zaslúžene zvíťazili. Druhé semifinále medzi KAC Košice a ÚTM Trebišov bolo jednoznačne v réžii Košičanov a tak sa do FINÁLE 1.SNL mužov 2019 dostal víťaz základnej časti východ a víťaz základnej časti stred, obaja bez prehry, čo by malo byť zárukou kvalitného vyvrcholenia tejto sezóny. FINAL FOUR 1.SNL mužov 2019 sa odohrá 5.10. v športovej hale v Snine, keď najprv o 10 hod. bude zápas o bronzové medaily medzi NK Belá n/C. a ÚTM NOHEJBAL Trebišov a o 12 hod. bude FINÁLE medzi NO KAC Jednota Košice a NK Revúca.

pdf.pngUradna sprava I.SNL semifinle 2019 - muzi.pdf

V prvom kole PLAY-OFF sa rozhodlo o zložení semifinálových dvojíc. Košičania, ktorí porazili Tornaľu 4:0, narazia v ďalšom kole na hráčov Trebišova. Tí prekvapili najtesnejším víťazstvom na Dobrej Nive (4:3). Revúčania potvrdili rolu favorita v zápase so Zalužicami (4:1). Ich súperom v ďalšom kole bude Belá nad Cirochou, ktorá porazila Sliač 4:3.

Ing. Štefan Dunaj