VIDEO ME-2013
I. SNL
Repre juniori
Rýchle správy

18.10. (sob.) M-SR jednotlivcov mužov (Humenné), 25.-26.10. M-SR juniorov (Trebišov).

Foto Show
  • Foto show
Home Aktuality reprezentácie Prvé majstrovstvá Európy žien a juniorov pod záštitou EFTA

Hlavné mesto Baskicka, Vitoria, bude 4. a 5. júna tohto roku dejiskom 1. Majstrovstiev Európy žien a juniorov, ktoré organizuje Európska nohejbalová asociácia (EFTA) a Baskická nohejbalová asociácia (AVAFUT).

Niekoľko základných informácií o mieste konania tohto prvého významného podujatia EFTA. Baskicko je autonómny región na severa Španielska s hlavným mestom Vitoria, ktoré má asi 240 000 obyvateľov. Nachádza sa približne hodinu od najväčšieho mesta Baskicka, Bilbaa, odkiaľ je priame letecké spojenie napríklad do Nemecka, Francúzska či Veľkej Británie. Z Viedne je možný let so spoločnosťou Lufthansa s prestupom v Mníchove alebo vo Frankfurte alebo s Brussels Airlines s prestupom v Bruseli.

Šampionát sa bude konať v priestoroch BAKH, čo je skratka v baskičtine pre Baskonia Kirol Hiria alebo Športové mesto Baskonie, jedného z najlepších mužských basketbalových klubov v Európe a víťaza minuloročnej najvyššej španielskej ligy. Baskonia vyjadrila šampionátu svoju plnú podporu, čo si EFTA aj AVAFUT nesmierne vážia. Je pre nich cťou, že prvé medzinárodné nohejbalové podujatie v Španielsku môže počítať s takým silným partnerom a dúfajú, že Majstrovstvá Európy budú len začiatkom plodnej spolupráce. Halu, kde sa bude hrať, si môžete pozrieť na tejto stránke http://www.bakh.es/es/instalaciones.php#, kliknúť treba vľavo pod obrázkom na Polideportivo.

Pozvánka bola zaslaná členským aj nečlenským asociáciám EFTA a účasť na šampionáte potvrdili:

Ženy: Česká republika, Slovensko, Francúzsko, Švajčiarsko, Baskicko, Dánsko, Turecko, Ukrajina

Juniori: Česká republika, Slovensko, Francúzsko, Švajčiarsko, Baskicko, Turecko, Rakúsko

Hracím dňom je sobota a nedeľa, príchod delegácií je naplánovaný na piatok, 3. júna, odchod na pondelok, 6. júna.

Čoskoro prinesieme o šampionáte viac informácií. Akékoľvek otázky alebo pripomienky môžete zasielať na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .

Posledná úprava (Štvrtok, 21 Apríl 2011 22:28)

Máme online 5 hostí
Členovia : 958
Článkov : 477